The Estonian Children’s Literature Centre

The Estonian Children's Literature Centre is a vital institution for subject-based information in the field of children's literature. The Centre collects, preserves, and mediates children's and youth literature for all enthusiasts as part of Estonia's cultural heritage, meant for use towards research, education, and entertainment.
Read more...

Piret Rauale omistatakse riiklik teenetemärk

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas täna alla otsusele anda Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva eel meie riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks. 99 teenetemärgi saajate hulka kuulub kirjanik Piret Raud, kes pälvib Valgetähe IV klassi ordeni.
“Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele, demokraatiale, teadmistele, innovatsioonile,” kirjutas president Ilves otsuse eessõnas.
Piret Raud on üks tänapäeva Eesti edukamaid lasteraamatuautoreid ja -kunstnikke. Ta on illustreerinud üle neljakümne raamatu ning avaldanud neliteist lasteraamatut. Piret Raua tööst ja tegemistest saab lastekirjanduse keskuse lehel lähemalt lugeda siin.

Library

We have a wide selection of books for both children and grownups. Come to read and borrow!

Exhibitions

We exhibit the works of recognised Estonian and foreign illustrators. Come take a look!

Museum

We display a selection of Estonian children’s literature throughout the ages. Come check it out!

Location

We are located in Tallinn's Old Town. A sign with our mascot Nukits should catch your eye. Come to visit!