Kinkeraamat „Pisike puu“

Pisike puuHea lapsevanem!

Eesti Lastekirjanduse Keskus koostöös Kultuuriministeeriumiga on välja andnud raamatu „Pisike puu“. See on beebiraamat, mis on mõeldud kingitusena 2015.–2018. aastal Eestis sündinud ja sündivatele lastele. Kinkeraamatu eesmärk on toetada laste lugemishuvi ja väärtustada eesti lastekirjandust.

Uute omanikeni jõuavad raamatud kõikjal Eestis kohalike omavalitsuste poolt korraldavatel pidulikel üritustel, kus tervitatakse uusi ilmakodanikke ja õnnitletakse vastseid lapsevanemaid. Need, kel pidulikul sündmusel osaleda ei õnnestu, saavad raamatud kätte kohalikest raamatukogudest.

Raamatust

Raamatusse „Pisike puu“, mille nimi tuleneb Ott Arderi samanimelisest luuletusest, ning mis on ühtlasi ka raamatu nimiluuletus, on nopitud luuletusi ja jutte tuntud ja armastatud eesti lastekirjanike loomingust. Siin on nii vanu, mitmele põlvele armsaks saanud kui ka päris uusi lugusid, sekka mõned muinasjutud ja liisusalmid, mille seovad tervikuks kunstnik Catherine Zaripi võrratud pildid. Raamat on kokku pandud nii, et see puudutaks igaüht – nii raamatu ettelugejat, pisikest kuulajat kui ka noort lugejat.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone: „Vaevalt leidub väikelast, kellele ei meeldi raamatuid vaadata või jutte ja luuletusi kuulata. See, nagu mistahes muu mänguline tegevus, on lapse igapäevaelu loomulik osa ja tema arengu alus. Raamat on lapsele sama tähtis mänguasi kui muud lelud. Meie, täiskasvanute, roll on tuua raamatud laste ellu ja lasta neil lugemisest rõõmu tunda.“

Lapsevanem Kristi Rannula: “Tänu sellele raamatule sai meie pere vanem poeg, 2,7 aastane, raamatu- ja raamatukogupisiku külge. Käisime sellel raamatul oma kodu lähedal raamatukogus järel ning peale seda nõuab poiss kord nädalas, et raamatukogu külastaksime. „Pisike Puu“ oli esimene raamat, mida kutt lubas ette lugeda, ning oleme väikevenna raamatu juba suht kapsaks lugenud. Paari kuuga on minul ammu unustatud vanad luuletused meelde tuletatud ja pojal need selgeks saadud, nii et õhtuti laulab ta juba ise endale „Karumõmmi unelaulu“ või räägib väiksele vennale, kuidas linnul jäi saba kinni, tõmbas saba lahti ja nokk jäi kinni. Igal juhul on see suurepärane ettevõtmine ning loodan, et leiate võimaluse selle raamatu kinkimist jätkata ka 2019. aastal.”

Beebidele mõeldud kinkeraamatu traditsiooni algatas Eesti Lastekirjanduse Keskus 2007. aastal väljaandega „Minu esimene raamat“. Aastatel 2008, 2009 ja 2012 kandis beebiraamat pealkirja „Las laps loeb“ (koostaja Heiki Vilep, väljaandja SA Kultuurileht). Alates 2015. aastast on kinkeraamatu koostaja ja väljaandja taas Eesti Lastekirjanduse Keskus. Projekti rahastab Kultuuriministeerium.

Lisainfo: Eesti Lastekirjanduse Keskus, 6177231 või 6177236