Perehommik

Perehommikud

Perehommik

Ootame lapsi koos vanematega igal laupäeval kell 12-14 perehommikule.

Võtke pere ja sõbrad kaasa ning tulge raamatuseiklustest osa saama! Igal laupäevasel perehommikul on oma teema. Jutustame ja kuulame põnevaid lugusid ning peame aru tähtsate ja huvitavate asjade üle. Saame tuttavaks kirjanike ja illustraatoritega ja tutvume nende uute raamatutega. Mängime tähe-, sõna- ja riimimänge, meisterdame ja joonistame. Jagame lapsevanematele teadmisi laste lugema suunamisest ja aitame valida eakohaseid raamatuid.

Perehommikule tuleb registreerida aadressil katrin@elk.ee või telefonil 617 7236.
Hilinejad kahjuks sisse ei pääse! Lisateave telefonil 617 7233.

Osavõtutasu 2 €
Perepilet (kuni neli liiget) 5 €
Alla 3-aastane laps Tasuta

 

25.03.2017 LUGEMISMÄNGUD

Sel laupäeval ootame pööningule 4-7 aastaseid mudilasi, et üheskoos tähtedega mängida. Saame teada, mis imetegelased on Tähenääpsud ning muutume ise tähtedeks. Proovime sõnu kokku veerida, otsime kaduma läinud sabasid, mängime tähekorvpalli ja meisterdame.

01.04.2017 TALLINN MUSIC WEEK

Seekord on võimalik perehommiku raames osa saada hoopis TMW-l esineva „Kiiora“ muusikast. Perehommik toimub keskuse II korruse saalis ja sissepääs on tasuta. Nimi „Kiiora“ on pärit Anne Vabarna lauldud seto eeposest „Peko”. Loos andis selle võimsa tammenuia Pekole tema isa, et vajadusel relv kirstupõhjast haarata ja vaenlasele vastu astuda. Samuti pani kiiora rukki vohama, kui seda põllule näidata. Praegu nimetatakse selle nimega ülemsootska valitsussaua. Lisaks palju kuuldud seto tantsulugudele on „Kiiora“ repertuaaris kõikide rahvaste pärimusmuusikat. Nende soov on näidata, kuidas eri rahvaste muusika võib olla ühtmoodi kaasahaarav ja tantsuline. Kui ühest kontserdist väheks jääb, siis kell 13 vallutab lava Four Lines ja kell 14 Mari Kalkun.

08.04.2017 LUGEMISJOOGA

Lugemisjoogas saame koos end sirutada, painutada ja lõõgastuda. Mängime koos loovmänge ja liikumismänge. Mängides uurime tähti ja püüame häälikuid kokku saada. Kuulame juttu ja joonistame pilte. Lugemisjooga sobib igale lapsele, kellele meeldib mängida, uurida ja lõõgastuda. Maili Liinev on laste jooga õpetaja ja eripedagoog-lugemisnõustaja, kelle on endal kaks last.

Soovituslik vanus alates 5. eluaastast.