Lasterühmade külastused

Head õpetajad!

Kui soovite rikastada laste päeva vahetu elamusega Eesti Lastekirjanduse Keskuses, pakume teile ekskursioone ning erinevaid raamatu- ja teematunde.
Raamatutund ja ekskursioon on osalejatele tasuta, teematunni tasu on 2 eurot lapse kohta. Eelneval kokkuleppel on võimalik tellida tunde ka teemadel, mida siin nimekirjas pole.

Klassiga keskusesse tulles on vajalik eelnev registreerumine.

Ekskursioon

Ekskursioon on elamuslik ringkäik keskuses, kus külastame raamatukogu, armastatud kirjaniku ja illustraatori Edgar Valteri galeriid, lastekirjanduse ajalugu tutvustavat varakambrit, illustratsiooninäitusi ning Nukitsamehe teemalist muinasjutu­pööningut. Ringkäigu ajal arutleme lugemise ja raamatute üle, tutvustame erinevaid kirjanikke ja kunstnikke ning uuemat kirjandust.

Ekskursioon on tasuta. Kestus 60 minutit. Registreerimine laenutus@elk.ee või telefonil 617 7235.

Raamatutund

Raamatutund on kogemuslik õppekäik keskuses, kus tutvustame õpilastele uuemaid eakohaseid nii eesti kui välismaa autorite raamatuid ning arutleme lugemise ja raamatute olulisuse üle. Õpilased saavad avaldada ka oma arvamust loetu kohta ning jagada kaaslastele lugemissoovitusi.

Raamatutund on tasuta. Kestus 60 minutit. Registreerimine laenutus@elk.ee või telefonil 617 7235.

Teematunnid lasteaedadele

Teematund on õppevorm, mis sisaldab keskuse eakohast tutvustust, valitud teema käsitlust ja loomingulist tegevust. Tunnid toimuvad rõdu- või pööningusaalis.

Teematunni tasu on 2 eurot lapse kohta. Kestus 60 minutit. Grupi suurus on kuni 25 last.

 • „Mängides lugema“ on mõeldud tähti tundvatele ja lugemist õppivatele või juba lugevatele lastele alates 5. eluaastast. Loeme koos, mängime tähtedega ja meisterdame. Õppimine läbi mängu on lastele huvitav ja vaheldusrikas, pakub rõõmu ning tekitab lugemishuvi. Registreerimine irma@elk.ee või telefonil 617 7233.
 • Muinasjututund sobib lastele alates 5. eluaastast. Lapsed saavad teada, mis on muinasjutt ja mis muistend, kes neid kirjutasid ja kuidas käib jutuvestmine. Maailmas on loodud väga palju muinasjutte, tutvume nii tuntud kui ka vähem tuntud lugudega. Loeme koos ette ühe eesti muinasjutu. Tunni käigus lavastavad ja mängivad lapsed ühe kuulsa muinasloo ning meisterdavad midagi muinasjutulist. Arendame laste kuulamis-, enese­väljendus- ja suhtlemisoskust. Registreerimine irma@elk.ee või telefonil 617 7233.
 • „Aabitsakukel külas“ sobib lastele alates 6. eluaastast. Tunnis tutvustame lastele eri aegade aabitsaid ja räägime, kuidas vanasti lugema õpiti. Uurime ladina ja gooti tähestikku ning aabitsakukke, loeme ja mängime läbi vana aabitsajutu. Vaatame ka kaasaegseid erilisi aabitsaid ja proovime lugeda ning mõista tähesalme murdekeelsest aabitsast. Meisterdame tähekaarte ning kuuldu kinnitamiseks teeme aabitsateemalise viktoriini. Registreerimine laenutus@elk.ee või telefonil 617 7235.
 • „Sipsikust pokudeni“ on alates 5. aastastele lastele mõeldud teematund, kus tutvume lähemalt Edgar Valteri joonistatud armastatud raamatutegelastega. Arvame ära tegelasi ja jagame teadjatele käbimedaleid. Kuulame vihmasabina saatel lugu Puukost, piilume nõiamajja ja joonistame looduspilte, mis ulatuvad raamidest välja. Registreerimine irma@elk.ee või telefonil 617 7233.
Teematunnid I kooliastmele (1.-3. kl)

Teematund on õppevorm, mis sisaldab keskuse tutvustust ning mängulist või loomingulist tegevust valitud teemal. Tunnid toimuvad varakambris, Edgar Valteri galeriis või pööningusaalis. Teematunni tasu on 2 eurot lapse kohta. Kestus 60 minutit. Grupi suurus on kuni 25 last.

 • Muinasjututunnis saavad lapsed teada, mis on muinasjutt ja mis muistend, kes neid kirjutasid ja kuidas käib jutuvestmine. Maailmas on loodud väga palju muinasjutte, tutvume nii tuntud kui ka vähem tuntud lugudega. Loeme koos ette ühe eesti muinasjutu. Tunni käigus lavastavad ja mängivad lapsed ühe kuulsa muinasloo ning meisterdavad midagi muinasjutulist. Arendame laste kuulamis-, enese­väljendus- ja suhtlemisoskust.  Registreerimine irma@elk.ee või telefonil 617 7233.
 • „Mängides lugema“ on mõeldud tähti tundvatele ja lugemist õppivatele või juba lugevatele lastele. Loeme koos, mängime tähtedega ja meisterdame. Õppimine läbi mängu on lastele huvitav ja vaheldusrikas, pakub rõõmu ning tekitab lugemishuvi. Registreerimine irma@elk.ee või telefonil 617 7233.
 • „Pildi lugu“ on teematund, mille eesmärk on äratada õpilastes huvi raamatuillustratsiooni vastu ja arendada laste esteetilist taju. Piltide roll raamatus on väga tähtis, sest need aitavad paremini mõista teksti ning avastada maailma. Tunni käigus vaatame esimest eesti lasteraamatu illustratsiooni. Saame teada, kes on Edgar Valter ja miks ta on üks armastatumaid lasteraamatute illustraatoreid. Tutvume viiekordse Nukitsa konkursi võitja, kunstnik Heiki Ernitsa töödega. Uurime eesti lasteraamatute illustraatorite poolt keskusele kingitud ainulaadset maalitud taburettide kogu. Registreerimine laenutus@elk.ee või telefonil 617 7235.
 • „Sipsikust pokudeni“ on teematund, kus tutvume lähemalt Edgar Valteri joonistatud armastatud raamatutegelastega. Arvame ära tegelasi ja jagame teadjatele käbimedaleid. Kuulame vihmasabina saatel lugu Puukost ja joonistame looduspilte, mis ulatuvad raamidest välja. Tund toimub Edgar Valteri galeriis, kus saab näha ka tema originaalillustratsioone. Registreerimine irma@elk.ee või telefonil 617 7233.
 • „Tahvlist tahvlini“ teematunnis avastame lastekirjanduse varakambri aardeid. Uurime, milliseid jutte lugesid lapsed sada aastat tagasi ja kuidas siis õpiti koolis lugema ning kirjutama. Jälgime teekonda, kuidas sünnib raamat ja kehastume ka ise kirjanikeks. Teeme näitemängu ja lahendame loovülesandeid. Registreerimine irma@elk.ee või telefonil 617 7233.
Teematunnid II kooliastmele (4.-6. kl)

Teematund on õppevorm, mis sisaldab keskuse tutvustust, valitud teema käsitlust ja loomingulist tegevust. Tunnid toimuvad rõdu- või pööningusaalis. Teematunni tasu on 2 eurot õpilase kohta. Kestus 60 minutit.

 • „Sipsikust pokudeni“ on 1.-4. klassidele mõeldud teematund, kus tutvume lähemalt Edgar Valteri joonistatud armastatud raamatutegelastega. Arvame ära tegelasi ja jagame teadjatele käbimedaleid. Kuulame vihmasabina saatel lugu Puukost ja joonistame looduspilte, mis ulatuvad raamidest välja. Tund toimub Edgar Valteri galeriis, kus saab näha ka tema originaalillustratsioone. Registreerimine irma@elk.ee või telefonil 617 7233.
 • „Tahvlist tahvlini“ teematunnis avastame lastekirjanduse varakambri aardeid. Uurime, milliseid jutte lugesid lapsed sada aastat tagasi ja kuidas siis õpiti koolis lugema ning kirjutama. Jälgime teekonda, kuidas sünnib raamat ja kehastume ka ise kirjanikeks. Teeme näitemängu ja lahendame loovülesandeid. Registreerimine irma@elk.ee või telefonil 617 7233.
 • „Tuntud ja tundmatud fantaasiamaailmad“ viib meid kujutlusvõimet arendavate raamatute seltsi. Uurime erinevaid fantaasiamaailmasid ja räägime nende kangelastest. Loeme ette katkendeid ja vaatame, kas pealtnäha hirmutav raamatutegelane võiks osutuda ka sõbraks. Vestleme hirmude ja julguse, sallivuse ning kangelaslikkuse teemadel. Valime koos põnevaima fantaasiaraamatu. Registreerimine laenutus@elk.ee või telefonil 617 7235.
 • „Raamatudetektiivid“. „Veri! Ei mingit kahtlust!“ Nii algab maailma kuulsaim lastekriminull. Kuid peale Astrid Lindgreni „Meisterdetektiiv Blomkvisti“ on tänastel lastel lugeda veel palju põnevaid detektiivilugusid. Neid me teematunnis tutvustamegi. Arutame, mis raamat on kriminull ja kuidas seda kirjutada. Alustame rühmatööna oma krimiloo kirjutamist, mida siis hiljem saab koolis või kodus lõpetada. Registreerimine laenutus@elk.ee või telefonil 617 7235.
 • „Rännates raamatuga mööda maailma“ on teematund, kus alustades teekonda kodusest Eestist teeme ringi peale kogu maailmale. Selgitame välja erinevate riikide tuntumad lasteraamatud ja nende autorid. Rännakul kasutame abivahendina gloobust ja arvutit ning kontrollime oma teadmisi erinevate riikide kohta. Tunni käigus koostavad õpilased nimekirja erinevate maade lemmikraamatutest. Registreerimine laenutus@elk.ee või telefonil 617 7235.
 • „Rännates raamatuga mööda Eestit“ on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Uurides Eesti kaarti teeme teematunnis ühe kirjandusliku matka. Läbides väiksemaid ja suuremaid kohti saame huvitavaid teadmisi nii meie lastekirjanike kui ka raamatulugudega seonduvalt. Registreerimine laenutus@elk.ee või telefonil 617 7235. UUS teematund!