Koolipäev “Puust ja punaseks”

Kaheksa Tallinna vanalinna muuseumit ja keskust kutsuvad 4.–6. klasse koolipäevale “Puust ja punaseks”. Meeleoluka päeva jooksul saavad õpilased teadmisi ajaloost, teatrist, kunstist, muusikast ja inimese tervisest. Samuti uuritakse põnevate tegevuste käigus lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

Ainulaadses muuseumide koostööprojektis osalevad: Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Lastekirjanduse KeskusLennusadam (Eesti Meremuuseum), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, NUKU muuseum.

2019.–2020. õppeaastal on “Puust ja Punaseks” koolipäevade grupid täis. Kui soovid registreerimisinfot järgmise õppeaasta koolipäevade kohta kirjuta: Anneli.Kengsepp@elk.ee (Eesti Lastekirjanduse Keskus)

Klassil tuleb valida sobiv kuupäev ja koolipäeva teema oma vanusegrupi valikute hulgast. 

“Puust ja punaseks” koolipäevad toimuvad:

Sügis 2019:
8.–11. oktoober
2019:  IV klassid (est) – grupid täis
15.–18. oktoober 2019: V klassid (est) – grupid täis
30.–31. oktoober 2019: IV klassid (rus) – grupid täis
5.–7. november 2019: VI klassid (est) – grupid täis

Talv 2020:
4.–7. veebruar 2020: IV klassid (est) – grupid täis
11.–14. veebruar 2020: V klassid (est) – grupid täis
18.–19. veebruar 2020: IV klassid (rus) – vabu kohti veel on
10.–12. märts 2020: VI klassid (est) – grupid täis

Koolipäev kestab 9.30–14.35 (sh lõuna)
Programmi kestus ühes muuseumis: 1 tund 20 minutit.
Hind 19 eur/õpilane sisaldab 3 muuseumitundi ja lõunasööki.

Koolipäevade kirjeldused:

Koolipäev “Vanalinna salaselts” 4. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast.

UUS!Koolipäev “Vanalinna salaselts” 4. klassile (vene keeles)
Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.

Koolipäev “Pinocchio” 4. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja NUKU muuseum. Õpilased liiguvad mööda ajatelge ja peatuvad sellel teiste loomingu hindamiseks ning ise loomiseks. Koolipäeva toetub 4. klassi õppekavas olevale Pinocchio teemale. Proovida saab kirjaniku, disaineri ja nukunäitleja ametit.

Koolipäev “Päev ajalehetoimetajana” 5. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Niguliste muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu Püha Gertrudiga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo ning keele ja kirjanduse õppeained.

Koolipäev “Ellujäämiseks vajalik” 5. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum  ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist.

Koolipäev “Asja mitu elu” 6. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum  ja Lennusadam (Eesti Meremuuseum). Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitsel ja taaskasutusel. Koolipäev seob omavahel loovuse ning looduse- ja inimeseõpetuse õppeained.

Jälgi meid ka Facebookis!