28. Sten Roosi muinasjutuvõistluse tulemused (2020)

Medalid:

1. koht: Helen Carmel Boyers, Palivere Põhikool, 7. klass („Eesti keel ja uued sõnad“)

2. koht: Ell Juhani, Tallinna Mustamäe Gümnaasium, 3. klass („Banaanipoiss“)

3. koht: Rico Klaanberg, Võru Kreutzwaldi Kool, 5. klass („Antiigipoest ostetud kelluke“)

Eriauhinnad:

Haapsalu linnavalitsuse auhind:
Gloria Luisa Eberle, Haapsalu Põhikool, 6. klass („Muinasjutt parimast iseendast“)

Lääne Elu auhind:
Irene Luiga, Palivere Põhikool, 5. klass („Kuidas fööniksid põlema hakkasid“)

Läänemaa Keskraamatukogu auhind:
Matthew Alan Boyers, Palivere Põhikool, 9. klass („Pääsuke ja eesti keel“)

Hea Lapse auhind:
Mirtel Kuuse, Võru Kesklinna Kool, 8. klass („Ulakas Hing“)
Kärt Pankov, Vändra Gümnaasium, 8. klass („Kas sa inglitesse usud?“)
Marta Roosme, Türi Põhikool, 5. klass („Oravapoja lapsehoidja“)
Kaur-Rander Kaljuvee, Väike-Maarja Gümnaasium, 4. klass („Muinasjutt preili Porgandist ja härra Kartulist“)
Kaisa Goldberg, J. V. Veski nim Maarja-Magdaleena Põhikool, 6. klass („Matk mäele“) Matthias Yorke Miss, Ristiku Põhikool, 8. klass („Moodne muinasjutt. Kaks venda ja Lumehelbeke“)

Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi auhind:
Liisgren Loigom, Tallinna Pääsküla Kool, 5. klass („Kolm venda ja printsessid“)

Eesti Lastekirjanduse Keskuse auhind:
Tui Tuul Sikk, Tallinna Kivimäe Põhikool, 6. klass („Kui muinasjutud ära kadusid“)
Hege-Lee Pielberg, Järveküla Kool, 8. klass („Suvelapsed“)
Ivar Naar, Türi Põhikool, 9. klass („3 laenukest“)
Triinu Kree, Viljandi Kesklinna Kool, 8. klass („Ajalausuja“)
Joel-Matis Ungru, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, 6. klass („Jumalate puu“)
Lotta Hõrak, Võru Kesklinna Kool, 8. klass („Poiss, kes peatas aja“)

Leelo Tungla auhind:
Karoliina Lääne, Palivere Põhikool, 9. klass („Keeleuni“)

Eesti Politseimuuseumi auhind:
Kristin Lääts, Viljandi Jakobsoni Kool, 5. klass (“Kadunud printsess“)

Žüriiliikmete auhinnad:

Rooside auhind:
Sten Erik Tannebaum, Paikuse Põhikool, 5. klass („Geniaalne Pliiats ja kuri Kustukumm“)
Karola Marist, Türi Põhikool, 5. klass („Muinasjutt sellest, kuidas nõid metsa päästis“)
Mai-Liis Vikman, Oru Kool, 8. klass („Kohtumine metsateel“)

Krista Kumbergi auhind:
Reinhold Rebane, Pärnu Vabakool, 5. klass (värssmuinasjutt „Mehele mineku ime“)

Liis Seina auhind:
Mia-Mai Kalda, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, 8. klass („Kliimaaktivistist kuningas“)

Ülle Väljataga auhind:
Raili Stina Reidla, Aegviidu Kool, 9. klass („Elu hetkes, siin ja praegu“)
Kamilla Elise Teesalu, Saverna Põhikool, 7. klass („Veepeegel“)

Žüriisse kuulusid:

Ann ja Ants Roos, Sten Roosi vanemad, võistluse algatajad
Krista Kumberg, Läänema Keskraamatukogu lasteosakonna bibliograaf, lastekirjanduse kriitik
Kätlin Vainola, lastekirjanik, ajakirja Hea Laps peatoimetaja
Risto Järv, folklorist, Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi (ERA) juhataja
Liis Sein, lastekirjanik, Eesti Lastekirjanduse Keskuse juhiabi
Ülle Väljataga, Eesti Lastekirjanduse Keskuse lastekirjanduse konsultant