Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali lastekirjanduse aastaauhinna nominendid 2000–2019

2019

Lastekirjanduse žürii: Krista Kumberg (esimees), Anu Kehman ja Priit Põhjala.

  • Andrus Kivirähk. „Tont ja Facebook“ (Varrak, 2019)
  • Hasso Krull. „Kurja kala kohvik“ (Kaksikhammas, 2019)
  • Kairi Look. „Piia Präänik ja bandiidid“ (Tänapäev, 2019)
  • Ilmar Tomusk. „Kõrvalised isikud“ (Tammerraamat, 2019)
  • Jaanus Vaiksoo. „King nr 39“ (Ärkel, 2019)
  • Aidi Vallik. „Seebu maailm“ (Lugu-Loo, 2019)

 

2018

Lastekirjanduse žürii: Jaanus Vaiksoo (esimees), Mari Niitra ja Triin Soone.

  • Andrus Kivirähk. „Tilda ja tolmuingel“ (FD Distribution, 2018)
  • Aino Pervik. „NummiPealt ja mujalt” (Tänapäev, 2018)
  • Priit Põhjala. „Onu Mati, loomaarst” (Tänapäev, 2018)
  • Anti Saar. Pärdi lugude sari: „Pärt ja ploomid”, „Seisa siin, Pärt”, „Pärt ja viimane koogitükk” (Päike ja Pilv, 2018)
  • Kertu Sillaste. „Mina olen kunstnik” (Koolibri, 2018)

 

2017

Lastekirjanduse žürii: Ilona Kivirähk (esimees), Helena Koch ja Janno Põldma.

  • Kadri Hinrikus. „Katariina ja herned“ (Tammerraamat, 2017)
  • Mika Keränen. „Fantoomrattur“ (Keropää, 2017)
  • Piret Raud. „Kõik minu sugulased“ (Tänapäev, 2017)
  • Reeli Reinaus. „Maarius, maagia ja libahunt Liisi“ (Päike ja Pilv, 2017)
  • Leelo Tungal. „Hallooo!“ (Tammerraamat, 2017)
  • Jaanus Vaiksoo. „Laul Eestimaast“ (Ärkel, 2017)

 

2016

Lastekirjanduse žürii: Jaanika Palm (esimees), Mari Klein ja Jaanus Kõuts.

  • Kätlin Kaldmaa. „Halb tüdruk on jumala hea olla“ (Varrak, 2016)
  • Triinu Laan. „Vana katkine kass = Vana katskinõ kass“ (Päike ja Pilv, 2016)
  • Kadri Lepp. „Poiss, kes tahtis põgeneda“ (Tänapäev, 2016)
  • Aino Pervik. „Hädaoru kuningas“ (Tänapäev, 2016)
  • Priit Põhjala. „Mu vanaisa on murdvaras!“ (Tänapäev, 2016)
  • Reeli Reinaus. „Kuidas mu isa endale uue naise sai“ (Tänapäev, 2016)

 

2015

Lastekirjanduse žürii: Krista Kumberg (esimees), Eva Koff ja Margus Konnula. 

  • Andrus Kivirähk. „Oskar ja asjad“ (Film Distribution, 2015)
  • Kairi Look. „Piia Präänik kolib sisse“ (Tänapäev, 2015)
  • Aino Pervik. „Jääpurikas, murelik piim ja teised tüübid“ (Tänapäev, 2015)
  • Juhani Püttsepp. „Gibraltari laevakoerte ühing“ (Tänapäev, 2015)
  • Piret Raud. „Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist“ (Tänapäev, 2015)
  • Kertu Sillaste. „Ei ole nii!“ (Päike ja Pilv, 2015)

 

2014

Lastekirjanduse žürii: Mare Müürsepp (esimees), Veronika Kivisilla ja Anti Saar.

  • Contra. „Kõik on kõige targemad“ (Tallinna Keskraamatukogu, 2014)
  • Andry Ervald. „Unenäorong“ (Petrone Print, 2014)
  • Hille Karm. „Kui vanaema väike oli“ (Fookus Meedia, 2014)
  • Indrek Koff. „Kirju koer“ (Härra Tee & proua Kohvi, 2014)
  • Kairi Look. „Lennujaama lutikad ei anna alla“ (Tänapäev, 2014)
  • Kätlin Vainola. „Kus on armastus?“ (Päike ja Pilv, 2014)

 

2013

Lastekirjanduse žürii: Jaanus Vaiksoo (esimees), Kätlin Kaldmaa ja Leelo Märjamaa.

  • Andrus Kivirähk. „Konna musi“ (Varrak, 2013)
  • Indrek Koff. „Kui ma oleksin vanaisa“ (Päike ja Pilv, 2013)
  • Piret Raud. „Teistmoodi printsessilood“ (Tänapäev, 2013)
  • Anti Saar. „Kuidas meil asjad käivad“ (Tänapäev, 2013)
  • Leelo Tungal. „Porgand töötab porgandina“ (Tammerraamat, 2013)
  • Kätlin Vainola. „Lift“ (Pegasus, 2013)

 

2012

Lastekirjanduse žürii: Jaanika Palm (esimees), Veronika Kivisilla ja Ilmar Tomusk.

  • Kadri Hinrikus. „Et head haldjad sind hoiaksid“ (Tammerraamat, 2012)
  • Eva Koff. „Keerutädi“ (Päike ja Pilv, 2012)
  • Kristiina Kass. „Õpetaja Kusti kummitab“ (Tänapäev, 2012)
  • Epp Petrone. „Anna hambad“ (Petrone Print, 2012)
  • Piret Raud. „Natuke napakad lood“ (Tänapäev, 2012)
  • Jaanus Vaiksoo. „Supipotikarneval“ (Koolibri, 2012)

 

2011

Lastekirjanduse žürii: Mare Müürsepp (esimees), Anu Kehman ja Mika Keränen.

  • Heli Illipe-Sootak. „Kiisu reisib“ (Dolce Press, 2011)
  • Markus Saksatamm. „Tont ja mannapuder“ (Tänapäev, 2011)
  • Tiia Selli. „Kuningas Lambapea ja Piripoti Kuningriik“ (Tänapäev, 2011)
  • Ilmar Tomusk. „Volli vanad vigurid“ (Tänapäev, 2011)
  • Wimberg. „Rokenroll. Luuletused tarkadele lastele“ (TEA Kirjastus, 2011)
  • Linda-Mari Väli. „Eikeegi eikunagi eikusagil“ (Värske Rõhk, 2011)

 

2010

Lastekirjanduse žürii: Krista Kumberg (esimees), Evelin Ilves ja Andrus Kivirähk.

  • Kärt Hellerma. „Õrnad kõrvad“ (Ajakirjade Kirjastus, 2010)
  • Kaspar Jancis. „Seiklus Salamandril“ (Menu Kirjastus, 2010)
  • Kristiina Kass. „Nõianeiu Nöbinina“ (Tänapäev, 2010)
  • Piret Raud. „Tobias ja teine B“ (Mustvalge Kirjastus, 2010)
  • Piret Veigel. „Riks ja Säde, aiasõbrad“ (Valgus, 2010)
  • Peeter Volkonski. „Karukell ja kellakaru“ (Eesti Ajalehed, 2010)

 

2009

Lastekirjanduse žürii: Jaanus Vaiksoo (esimees), Indrek Hirv ja Jaanika Palm.

  • Kadri Hinrikus. „Kui emad olid väikesed“ (Eesti Ekspressi Kirjastus, 2009)
  • Kristiina Kass. „Peeter ja mina“ (Tänapäev, 2009)
  • Mika Keränen. „Peidetud hõbedane aardelaegas“ (Jutulind, 2009)
  • Andrus Kivirähk. „Kaka ja kevad“ (Varrak, 2009)
  • Aino Pervik. „Ühes väikses veidras linnas“ (Tänapäev, 2009)
  • Maarja Undusk (koostaja). „Päkapikk Ingo“ (Menu Kirjastus, 2009)

 

2008

Esmakordselt eraldi lastekirjanduse žürii: Ilona Kivirähk (esimees), Anne Kõrge ja Ilmar Trull.

  • Aino Pervik. „Presidendilood“ (Tänapäev, 2008)
  • Kerttu Soans. „Külaline vannis“ (Ajakirjade Kirjastus, 2008)
  • Kätlin Vainola. „Mia, Konrad ja avanevad uksed“ (Tänapäev, 2008)
  • Piret Raud. „Printsess Luluu ja härra Kere“ (Tänapäev, 2008)
  • Kristiina Kass. „Petra lood“ (Tänapäev, 2008)
  • Wimberg. „Härra Padakonn“ (Varrak, 2008)

 

2007

Kirjanduse žürii: Sirje Olesk (esimees), Rutt Hinrikus, Mart Juur, Eva Koff ja Mart Velsker.

  • Triinu Ojar. „Suur must koer = Suur must pini“ (Päike ja Pilv, 2007)
  • Aino Pervik. „Suleline, Puhuja ja must munk“ (Tänapäev, 2007)
  • Ilmar Trull. „Järvevaht ja joogivesi“ (Eesti Ekspressi Kirjastus, 2007)
  • Ilmar Tomusk. „Tere, Volli!“ (Tänapäev, 2007)
  • Jaanus Vaiksoo. „Onu Heino eksis ära“ (Koolibri, 2007)
  • Aidi Vallik. „Mis sinuga juhtus, Ann?“ (Tänapäev, 2007)

 

2006

Kirjanduse žürii: Mihkel Mutt (esimees), Taavi Eelmaa, Helja Kirber, Ilvi Liive, Lauri Sommer ja Aksel Tamm.

  • Kristiina Kass. „Samueli võlupadi“ (Tänapäev, 2006), „Käru-Kaarel“ (Tiritamm, 2006)
  • Andrus Kivirähk. „Leiutajateküla Lotte“ (Eesti Joonisfilm, 2006)
  • Jaan Rannap. „Roheline kindlus“ (Tiritamm, 2006)
  • Üllar ja Rünno Saaremäe. „Käpipuu vennaskond“ (Tänapäev, 2006)
  • Peeter Sauter. „Laiskade laste raamat“ (Huma, 2006)

 

2005

Kirjanduse žürii: Karl Martin Sinijärv (esimees), Krista Kumberg, Viivi Luik, Anneli Saro ja Kersti Unt.

  • Aino Pervik. „Dixi ja Xixi“ (Ilo, 2005)
  • Piret Raud. „Sanna ja salakütid“ (Tänapäev, 2005)
  • Kerttu Soans. „Teistmoodi sirel“ (Väike Vanker, 2005)
  • Ilmar Trull. „Iseloomuga loom“ (Eesti Ekspressi Kirjastus, 2005)
  • Jaanus Vaiksoo. „Lumemöll“ (Tänapäev, 2005)

 

2004

Kirjanduse žürii: Olev Remsu (esimees), Luule Epner, Krista Kumberg, Jürgen Rooste ja Mati Sirkel.

  • Andrus Kivirähk. „Limpa ja mereröövlid“ (Varrak, 2004)
  • Henno Käo. „Väike rüütel Rikardo“ (Tänapäev, 2004)
  • Jaan Rannap. „Nelja nimega koer“ (Tänapäev, 2004)
  • Piret Raud. „Ernesto küülikud“ (Tänapäev, 2004)
  • Kerttu Soans. „Kruubi-Ruudi ja tema inimesed“ (Väike Vanker, 2004)

 

2003

Kirjanduse žürii: Vaino Vahing (esimees), Doris Kareva, Aare Pilv, Kristiina Ross ja Aidi Vallik.

  • Lehte Hainsalu. „Väike hiiglane“ (Maalehe Raamat, 2003)
  • Henno Käo. „Napakad jutud“ (Ilo, 2003)
  • Katrin Reimus. „Haldjatants“ (Tänapäev, 2003)
  • Valeria Ränik. „Väike ilves, suur Murr ja teised“ (V. Ränik, 2003)
  • Jaan Tangsoo. „Hanejaht“ (Tänapäev, 2003)

 

2002

Kirjanduse žürii: Märt Väljataga (esimees), Ülev Aaloe, Hasso Krull, Asta Põldmäe ja Udo Uibo.

  • Heino Kiik. „Kuresaapad“ (Ilmamaa, 2002)
  • Andrus Kivirähk. „Sibulad ja šokolaad“, „Lotte reis lõunamaale“ (Varrak, 2002)
  • Janno Põldma. „Lepatriinude jõulud“ (Sild, 2002)
  • Aidi Vallik. „Mis teha, Ann?“ (Tänapäev, 2002)
  • Wimberg, Karl Martin Sinijärv, Jürgen Rooste. „Kolme päkapiku jõulud“ (Huma, 2002)

 

2001

Kirjanduse žürii: Andres Ehin (esimees), Toomas Haug, Ilona Martson, Eva Park ja Vaapo Vaher.

  • Aino Pervik. „Tähenärija raamatukogu: Paula-sari“ (Tiritamm, 2001)
  • Olavi Ruitlane. „Kail“ (O. Ruitlane, 2000)
  • Tiia Toomet. „Vana aja koolilood“ (Varrak, 2001)
  • Leelo Tungal. „Kirjad jõuluvanale“ (Sild, 2001)
  • Aidi Vallik. „Kuidas elad, Ann?“ (Tänapäev, 2001)

 

2000

Žürii: Mall Jõgi (esimees), Aare Pilv, Kristiina Ross, Vaino Vahing ja Piret Viires.

  • Veiko Belials. „Ossum-Possum, pannkoogielukas“ (Avita, 2000)
  • Aino Pervik. „Maailm Sulelise ja Karvasega“ (Varrak, 2000)
  • Valeria Ränik. „Ülejõel, Kassilaiu pealinnas“ (Elmatar, 2000)
  • Leelo Tungal. „Marjajuur lume all“ (Prisma Prindi Kirjastus, 2000)